Forum Mario Forever Forum Strona Główna Mario Forever Forum
Wszystko o MF
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mario Forever Forum Strona Główna -> Dyskusja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubek
AdministratorDołączył: 01 Maj 2006
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:47, 05 Maj 2006    Temat postu: Regulamin

Tu można zapoznać się z regulaminem tego forum. Oto on:I. Postanowienia ogólne.


1. O regulaminie.

1. Celem niniejszego regulaminu nie jest ograniczanie swobody korzystania z forum, ani tym bardziej ograniczanie dostępu do niego komukolwiek. Regulamin jest zbiorem zasad, których przestrzeganie ma pozwolić wykorzystać narzędzie jakim jest forum w sposób optymalny.
2. Regulamin ten nie jest wyłącznie wymysłem administratora, lecz wynikiem wspólnej pracy i kumulacją doświadczeń moderatorów, oraz zwykłych użytkowników.
3. Każdy ma prawo do wyrażenia opinii na temat niniejszego regulaminu, oraz do zaproponowania usunięcia lub dodania dowolnego paragrafu. Można to zrobić publicznie na forum, lub przesłać prywatną wiadomość do administratora za pomocą mechanizmów wbudowanych w forum lub na konto email.
4. Każda osoba korzystająca z forum jest zobowiązana do przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.
5. Regulamin zaczyna obowiązywać w momencie jego opublikowania, a wszelkie ewentualne zmiany w nim zachodzące mają skutek natychmiastowy.
6. Zapoznać się z regulaminem można (i należy) przy rejestracji na forum. Należy pamiętać, że dokonując rejestracji automatycznie zgadzamy się na przestrzeganie niniejszego regulaminu. Jest on też dostępny pod linkiem na stronie głównej forum.

2. Cele działania forum.

1. Forum marioforum.fora.pl służy przede wszystkim ZDOBYWANIU WIEDZY o grze Mario Forever i tym podobnych.
2. Forum umożliwia uzyskiwanie pomocy przy rozwiązywaniu problemów, wymianę opinii i doświadczeń. Działanie forum opiera się na zajebać pomocy wszystkich użytkowników.
3. Jednym z celów funkcjonowania forum jest tworzenie wspólnoty graczy, o podobnych historycznych zainteresowaniach, dlatego też wszelkie działania mające na celu tworzenie podziałów i wzmaganie antagonizmów pomiędzy użytkownikami forum, nie będą tolerowane.

3. Zasady panujące na forum.

1. Korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.
2. Aby mieć możliwość wypowiedzi na forum, należy się zarejestrować.
3. Treści publikowane na forum muszą być zgodne z polskim prawem i niniejszym regulaminem.
4. Zabrania się publikowania na forum treści i materiałów: wulgarnych, pornograficznych, nieetycznych, rasistowskich, nazistowskich, szerzących nietolerancję, rozbudzających waśnie, propagujących terror i totalitaryzm, obrażających czyjeś uczucia religijne oraz uznawanych powszechnie za obraźliwe. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych.
5. Zabrania się publikowania treści podważających/poniżających czyjeś zasługi itd.
6. Administrator i moderatorzy podejmują starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe lub niezgodnych z regulaminem materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Należy więc zdawać sobie sprawę, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.
7. Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym.
8. Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych - do tego służy mechanizm PW (prywatna wiadomość) oraz email. Forum nie jest także miejscem na toczenie prywatnych wojen i załatwianie swoich porachunków.
9. Przy publikacji jakichkolwiek materiałów, należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich.
10. Zabrania się samowolnego publikowania cudzych danych osobowych, teleadresowych, zdjęć, podobizn itd.
11. Na forum zabrania się reklamowania czegokolwiek w postach. Dotyczy to w szczególności treści komercyjnych, ale i nachalne promowanie treści o charakterze niekomercyjnym, również nie jest mile widziane. Zabrania się także uprawiania propagandy politycznej i społecznej.
12. Zabrania się używania słownictwa wulgarnego, zwłaszcza takiego, które skierowane jest pod adresem konkretnego użytkownika czy osoby.
13. Zabrania się kierowania pod adresem innego użytkownika chamskich zaczepek, epitetów itd.
13. Szczegółowe wskazówki dotyczące publikowania wiadomości na forum, znajdują się w punkcie IV. niniejszego regulaminu.
14. Jeżeli na danym forum obowiązują szczególne zasady, są one zamieszczone na tym forum w specjalnym ogłoszeniu. Jest tam również sprecyzowana tematyka danego forum.
15. Wobec zasad obowiązujących na forum, wszyscy użytkownicy są równi. Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są zwykli użytkownicy, moderatorzy, członkowie grupy administracyjnej oraz administrator forum.
16. Zabrania się użytkownikom wywierania jakiejkolwiek presji wobec innego użytkownika, moderatora czy administratora.

4. W stosunku do osób łamiących zasady ustanowione w tym regulaminie, stosowane będą przez moderatorów i administratora odpowiednie sankcje.

1. W przypadku drobnych odstępstw od obowiązujących zasad, stosowane będzie upomnienie, wraz ze wskazaniem punktu w regulaminie, który został naruszony.
2. Posty, których treść jest wynikiem nieznajomości obowiązujących na forum zasad, będą blokowane lub przenoszone.
3. Posty rażąco naruszające regulamin, będą bezpowrotnie usuwane z forum.
4. Użytkownik nie przestrzegający regulaminu, nie słuchający upomnień będzie otrzymywał ostrzeżenia - 5 ostrzeżeń = wykluczenie z forum (ban).
5. Z czasem w miarę widocznej poprawy członek grupy administracyjnej może usunąć, użytkownikowi ostrzeżenie, zwykle jedno na jakiś czas (nieszybciej niż jedno na 25 dni, chyba że pojawią się jakieś okoliczności łagodzące).
6. Osobom permanentnie i celowo łamiącym regulamin, administrator postara się uniemożliwić korzystanie z forum.
7. Szczególnie karane będą osoby wzywające do nienawiści rasowej, propagujące totalitaryzmy i wzniecające na forum konflikty.
8. Administrator ma prawo przyznać użytkownikowi nagminnie spammującemu na forum rangę graficzną "spammer".
9. W razie nie stosowania się do zasad regulaminu przez użytkownika w podpisie czy emblemacie, administracja ma prawo wyłączyć mu możliwość ich wyświetlania.

5. Niejasności i spory.

1. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy prywatnie (za pomocą komunikatorów, PW czy emaila) zgłaszać się w pierwszej kolejności do moderatorów, następnie do członków grupy administracyjnej, a ostatecznie do administratora forum.
2. Jeżeli ktoś nie zgadza się z decyzjami i działaniami regulaminowymi podejmowanymi przez moderatorów lub administratora forum, powinien skontaktować się bezpośrednio z osobą, co do której poczynań ma zastrzeżenia. Jeżeli to nic nie daje i istnieją uzasadnione argumenty, że zaszła pomyłka/działanie było nieprawidłowe/niesprawiedliwe/nieregulaminowe to zainteresowana osoba powinna:
- w wypadku gdy wątpliwości dotyczą poczynań moderatora, zgłosić się do moderatora, który pełni funkcję szefa działu, w dziale w którym zaszło wykroczenie.
- w wypadku, gdy wątpliwości dotyczą poczynań członka grupy administracyjnej/szefa działu to należy zgłosić się do innego lub kilku innych członków grupy administracyjnej.
- w wypadku, gdy wykroczenie nie zaszło w konkretnym dziale, tylko np. był to niezgodny z regulaminem podpis czy emblemat, to należy zgłosić się do członka grupy administracyjnej.
- zgłaszanie się do administratora forum jest ostatecznością.
3. Używanie forum Nasza Strona do rozstrzygania sporów między użytkownikami, traktować należy jako ostateczność.
4. W każdym wypadku decydując głos ma instancja stojąca wyżej:
- administrator
- moderatorII. Obsługa forum.


1. Wskazówki ogólne.

1. Porad dotyczących obsługi forum należy szukać w FAQ (link na głównej stronie forum).
2. Wskazówek dotyczących formatowania treści wiadomości za pomocą BBCode, należy szukać w przewodniku do którego link znajduje się na stronie wysyłania postów.
3. W przypadku problemów z obsługą forum wynikających z nieznajomości jego mechanizmów, użytkownicy mają prawo zadać pytanie moderatorom. Należy jednak w miarę możliwości starać się zrozumieć zasady działania forum samodzielnie.
4. W przypadku usterek i błędów działania forum, należy je zgłaszać w wątku Usterki, błędy itd., który jest przyklejony w dziale Nasza Strona i do członków grupy administracyjnej.
5. Swoje pomysły dotyczące wyglądu lub funkcjonowania forum, można publikować na forum Nasza Strona.

2. Rejestracja.

1. Rejestracja na forum jest dobrowolna. Daje ona jednak szereg przywilejów.
2. Jedna osoba ma prawo do założenia jednego konta i jest zobligowana to korzystania na forum wyłącznie z niego.
3. Podczas rejestracji jedynymi wymaganymi danymi są: adres email (prawdziwy),pseudonim, oraz hasło. Resztę danych użytkownik podaje dobrowolnie i na własne ryzyko.
4. Jeżeli użytkownik decyduje się na publikowanie swoich danych, takich jak nazwisko, numer telefonu, czy adres, to powinien zdawać sobie sprawę z wynikających z tego niebezpieczeństw.
5. Użytkownik ma możliwość ukrycia przed innymi użytkownikami swojego adresu email, oraz swojej obecności na forum.
6. Podczas rejestracji niniejszy regulamin jest wyświetlany i zaakceptowanie jego treści w pełnym brzmieniu jest warunkiem pomyślnego zakończenia procesu rejestracji.
7. Rejestracja jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na otrzymywanie wiadomości email, niezbędnych do informowania użytkowników o zmianach w funkcjonowaniu forum. Wiadomości do wszystkich użytkowników forum równocześnie wysyłać może wyłącznie administrator.

3. Zasady dotyczące pseudonimu (nick).

1. Wybierając dla siebie pseudonim, należy postarać się aby był on unikatowy i nie powodował wprowadzenia kogokolwiek w błąd.
2. Raz wybranego na forum pseudonimu, nie powinno się zmieniać.
3. Należy ograniczyć długość wybieranego pseudonimu do rozsądnego minimum.
4. Pseudonim nie może być obraźliwy dla innych userów, wulgarny, zawierający treści niezgodne z regulaminem (np. nie może być nim nazwisko jakiegoś zbrodniarza czy terrorysty).

4. Zasady dotyczące podpisów (sygnatur).

1. Ilość znaków w podpisie jest ograniczona do 255 znaków.
2. Warto pamiętać, że przy domyślnych ustawieniach, podpis pojawia się pod każdym wysłanym postem i wiadomością. Dobierając treść podpisu należy wziąć to pod uwagę.
3. Należy unikać przesadnego formatowania tekstu w podpisach.


5. Avatary(emblematy)

1. Jako emblemat może posłużyć obrazek wysłany z komputera użytkownika.
2. Informacje o maksymalnym rozmiarze i "wadze" emblematu znaleźć można w ustawieniach swojego profilu.
3. Należy unikać przesadnie "krzykliwych" kolorów. Dbajmy o oczy innych.
4. Należy unikać wszelkich animacji w emblemacie, gdyż przeszkadzają one innym użytkownikom skupić się na treści wiadomości.
5. Na forum zakazane jest umieszczanie w formie avataru zdjęć i wizerunków niezgodnych z niniejszym regulaminem.


III. Prawa i obowiązki.


1. Prawa "gości" (czyli osób niezarejestrowanych na forum).

1. Przeglądanie struktury forum, faq, regulaminu, przeszukiwanie forum, przeglądanie listy użytkowników, oraz czytanie wszystkich opublikowanych wiadomości oraz głosowanie w sondach.
2. Każdy "gość" ma prawo do rejestracji, co powoduje zmianę jego statusu na "użytkownika". Jeśli jednak nie chcemy publikować na forum żadnych treści, a wyłącznie czytać zamieszczone wiadomości, warto rozważyć wariant pozostania "gościem".

2. Prawa i obowiązki użytkowników (czyli osób zarejestrowanych na forum).

1. Każdy użytkownik posiada prawa "gościa".
2. Użytkownicy mogą zakładać nowe tematy.
3. Użytkownikom wolno tworzyć ankiety i ustalać okres ich funkcjonowania.
4. Użytkownikom wolno głosować w ankietach.
5. Użytkownicy mają prawo odpowiadania na posty innych.
6. Użytkownicy mogą edytować własne, wysłane już posty, oraz kasować je o ile nikt na nie jeszcze nie odpisał.
7. Użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich elementów formatowania BBCode (za wyjątkiem , o możliwość użycia tego code proszę zwracać się do admina, nieautoryzowane używanie grozi ostrzeżeniem), oraz używać dostępnych emotikonek. Jednocześnie mają obowiązek stosować te elementy tam, gdzie wymagają tego okoliczności.
8. Użytkownicy maja możliwość wysyłania PW (prywatnych wiadomości), oraz wiadomości email z poziomu forum.
9. Każdy użytkownik posiada własny profil i ma prawo wykorzystywać wszelkie jego funkcjonalności.
10. Użytkownicy mają prawo zwracać uwagę innym, jeśli nie przestrzegają oni regulaminu, oraz powiadamiać moderatorów o nieprawidłowościach.
11. Każdy użytkownik ma obowiązek przestrzegania regulaminu i podporządkowywania się w ramach forum decyzjom moderatorów i administratora.
12. Użytkownik za pomoc innym, dokonania itd. może zostać nagrodzony pochwalą i rangą specjalną.

3. Prawa i obowiązki moderatorów.

1. Moderatorzy posiadają wszystkie uprawnienia zwykłych użytkowników.
2. Moderatorzy mają możliwość publikowania ogłoszeń i tematów przyklejonych.
3. Moderatorzy mają prawo do blokowania i odblokowywania tematów.
4. Moderatorzy mają prawo przenoszenia tematów do innych kategorii w celu poprawienia spójności poruszanej na danym forum tematyki.
5. Moderatorzy mają prawo dzielenia wątków na części.
6. Moderatorzy mają prawo kasowania postów innych użytkowników.
7. Moderatorzy mają prawo edycji cudzych postów (choć zaleca się unikanie takich posunięć).
8. Moderatorzy mają obowiązek przestrzegać regulamin w sposób szczególnie rygorystyczny, ponieważ ich zadaniem jest dawać przykład innym użytkownikom.
9. Moderatorzy mają obowiązek czuwać nad porządkiem panującym na forum, oraz interesować się publikowanymi treściami intensywniej niż zwykli użytkownicy.
10. Moderatorzy powinni służyć radą i pomocą niedoświadczonym użytkownikom forum.
11. Moderatorzy mają pierwszeństwo przy kontaktach z administratorem, a ich opinie są szczególnie brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian na forum.
12. Moderatorzy nie powinni nadużywać swojej władzy.
13. Moderatorzy powinni ściśle współpracować z administratorem i w ramach forum podporządkowywać się jego decyzjom.
14. Moderatorzy nie mają obowiązku publicznego informowania o zastosowaniu sankcji ani tłumaczenia się z podjętych działań, powinni jednak odpowiadać na prywatne wiadomości wysyłane do nich w sprawach dotyczących ich działań na forum.
15. Moderatorzy mają prawo i obowiązek udzielać upomnień w formie słownej czy pisanej (zawsze i w pierwszej kolejności, nawet przed przyznaniem ostrzeżenia, chyba że wykroczenie było duże i nie ulega ono wątpliwości) czy ostrzeżeń (gdy upomnienia nic nie dają) osobom, które łamią regulamin.
16. Moderatorzy nie mają prawa sami przyznawać sobie ostrzeżeń (osobiście i zajebać). Do tego prawo ma tylko administrator.
17. Moderatorzy mają prawo w dziale, w którym moderaują, za zgodą szefa działu przyznawać pochwały.
18. Moderatorzy mają prawo i obowiązek uczestniczyć w Forum Administracji(które wkrótce powstanie)- specjalny dział przeznaczony tylko dla moderatorów, w którym moderatorzy oraz admin konsultują i uzgadniają ze sobą sprawy związane z forum i użytkownikami.
19. Moderatorzy nie mają prawa edytować sobie zajebać postów i wpisów jakie dokonują w cudzych postach (poza sytuacją w której doszło do złamania przez moderatora regulaminu).
20. Każdy moderatora ma nad sobą w hierarchi administratora, który może po konsultacji z innymi moderatorami i członkami grupy administracyjnej cofnąć jego decyzje i wprowadzone przez niego sankcje.
21. O tym kto zostanie moderatorem decyduje administrator. Grupa moderatorów nie zmienia swojego składu zbyt często. Administrator nie podejmuje takich decyzji na podstawie zgłoszeń, więc nie ma sensu wysyłać ich do niego. Aby zostać moderatorem należy przestrzegać regulaminu i pomagać przestrzegać go innym, udzielać się w dyskusjach, pisać mądrze i na temat - wtedy na pewno zostanie się zauważonym.
22. Szef działu, jest to moderator, który sprawuje w danym dziale władzę nad innymi moderatorami (w porozumieniu z innymi członkami grupy administracyjnej może anulować decyzje moderatora). Dział mu podlegający ma być jego oczkiem w głowie i nad nim powinien się skupiać. Jego głos na FA(Forum Administracji) liczy się tak samo jak głos normalnego moderatora.

6. Prawa i obowiązki administratora.

1. Administrator forum jest tylko jeden i podejmuje decyzje samodzielnie.
2. Administrator posiada najwyższe uprawnienia na forum, w tym oczywiście wszelkie uprawnienia użytkowników i moderatorów.
3. Administrator ma prawo zablokować wybranym użytkownikom dostęp do forum, ze względu na naruszanie regulaminu.
4. Administrator może zmieniać skład grup użytkowników, w szczególności moderatorów.
5. Administrator może dowolnie modyfikować strukturę całego forum, w szczególności tworzyć nowe fora tematyczne, zmieniać wygląd forum, oraz rozszerzać jego funkcjonalności.
6. Administrator ma obowiązek informować o swoich posunięciach wszystkich użytkowników.
7. Administrator ma obowiązek uwzględniać opinie użytkowników i moderatorów w sprawach zmian na forum, nie jest jednak nimi w żaden sposób zobligowany.
8. Administrator ma obowiązek dbać o prawidłowe funkcjonowanie forum w ramach swoich możliwości i umiejętności.
9. Administrator powinien starać się podnosić funkcjonalność i ułatwiać użytkownikom korzystanie z forum.
10. Administrator ma prawo wyznaczać nowych moderatorów, odbierać status moderatora. Ma także obowiązek karać moderatorów łamiących regulamin.


IV. Prowadzenie dyskusji.


1. O czym należy pamiętać przed wysłaniem wiadomości na forum.

1. Sprawdź czy temat nie był już na forum poruszany i czy odpowiedź na Twoje pytanie już nie padła. Forum wyposażone jest w mechanizm wyszukiwania treści (link na głównej stronie), naucz się z niego korzystać. Jest to jedna z najsurowiej przestrzeganych na tym forum zasad i moderatorzy nie mają skrupułów przy stosowaniu sankcji wymuszających stosowanie się do niej.
2. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej (np. Google) próbując najpierw tam znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

2. Zakładanie nowego tematu (topic).

1. Najpierw należy zastanowić się na które forum tematyczne powinien trafić Twój post. Każde forum posiada pewien zakres tematyczny, który użytkownicy muszą przestrzegać podczas umieszczania na nim swoich postów. O tym, jakiemu tematowi poświęcone jest dane forum, możemy wnioskować z nazwy, komentarza, oraz z zamieszczonego na nim ogłoszenia precyzującego zasady i tematykę. Jeśli temat nie pasuje do żadnego z działów tematycznych, temat należy umieścić na forum inne. Jeśli pomimo naszych wysiłków, nie znajdujesz następnego dnia Twojego tematu na tym forum, na którym go umieściłeś, oznacza to, że nie udało Ci się zmieścić w tematyce obowiązującej na tym forum i moderator przeniósł Twój temat gdzie indziej - musisz go teraz poszukać.
2. Ważną sprawą jest właściwe zatytułowanie naszego posta. Temat powinien być krótki (nie używamy pełnych zdań, lecz posługujemy się raczej hasłami), ale możliwie najdokładniej precyzujący poruszaną tematykę. Szczególnie niemile widziane jest używanie samych wielkich liter.
3. Sami wybraliśmy temat, więc starajmy się go trzymać w swoich wypowiedziach. Wypadałoby też aktywnie uczestniczyć w wywołanej naszą wiadomością dyskusji.
4. Zadając pytanie, postarajmy się dostarczyć naszym rozmówcom maksimum informacji.
5. Jeśli na Twoje pytanie nie pojawia się odpowiedź, może być to spowodowane kilkoma czynnikami. Może jesteś zbyt niecierpliwy i nie zaczekałeś odpowiednio długo na odpowiedź? Może źle zatytułowałeś post, źle sformułowałeś pytanie, lub nie podałeś wystarczającej ilości informacji i nikt nie próbuje nawet na nie odpowiedzieć? Może pytanie zostało już kiedyś zadane i nikt nie chce trudzić się odpowiadając na nie ponownie? Może pytanie przerosło możliwości wszystkich uczestników forum (najmniej prawdopodobna ewentualność)? Obojętnie co jest powodem, nie wysyłaj na forum ponownie tego samego pytania. Spróbuj sprecyzować to, które już zadałeś. Pomocne mogą okazać się wskazówki na stronie [link widoczny dla zalogowanych] .
6. Niedopuszczalne jest zakładanie tego samego tematu na kilku forach. Należy wybrać najwłaściwsze forum i na nim poprzestać.
7. Pamiętaj, że celem istnienia forum jest poszerzanie wiedzy osób korzystających z niego. Jeśli rozwiązałeś problem, zanim ktokolwiek na Twój post odpowiedział, podziel się z innymi swoimi doświadczeniami.
8. Każdy użytkownik ma prawo do swoich poglądów i opinii, dlatego nie należy rozpoczynać tematu, który najprawdopodobniej doprowadzi do powstania konfliktu między użytkownikami.
9. Jeśli czytając wiadomości na danym forum, natrafisz na temat związany z tym co cię interesuje, nie zadawaj nowego pytania i nie twórz nowego wątku, lecz postaraj się kontynuować już istniejący.


3. Odpowiadanie na pytania.

1. Odpisując na czyjeś pytanie starajmy się być konstruktywni i pomocni. Komentarze typu: "popieram przedmówcę" niewiele wnoszą do dyskusji.
2. Odpowiadając trzymajmy się ściśle tematu. Pytającemu na pewno na tym zależy.
3. Jeżeli nie znasz odpowiedzi, nie pisz nic. Po prostu czekaj.
4. Gdy na forum prowadzona jest merytoryczna dyskusja, a chcesz wziąć w niej udział, nie pisz krótkiego posta o banalnej treści. Nie rozbijaj rozbudowanych, ciekawych dyskusji błahymi postami.
5. Nie wahaj się prowokować innych do dyskusji, o ile nie są to jałowe spory. Pamiętaj, że dyskusje są toczone publicznie i służą konstruktywnej wymianie poglądów.
6. Uwagi na temat błędów stylistycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych przekazuj autorowi korzystając z prywatnych wiadomości lub email, a nie otwarcie, na łamach forum.
7. Prywatne wiadomości jak sama nazwa wskazuje są prywatne, dlatego odpowiadając nadawcy korzystamy również z PW, a nie publikujemy odpowiedź na forum. Ewentualnie jeśli chcemy kogoś przeprosić, wypadało by to wyrazić publicznie.
8. Nie używaj w odpowiedziach agresywnego języka. Inni użytkownicy to też ludzie, mają swoje uczucia, czasem popełniają też błędy. Nie obwiniaj ich za to.

4. Formułowanie treści wiadomości (postów).

1. Bądź profesjonalny i ostrożny w tym co mówisz o innych. Unikaj jak ognia obrażania uczestników dyskusji. Ostateczny skutek takich działań może być tylko jeden: zablokowanie Tobie dostępu do forum przez administratora.
2. Bądź ostrożny pisząc z humorem lub sarkazmem. Bez osobistego kontaktu Twój żart może być odebrany jako złośliwa krytyka.
3. Zwracaj uwagę na to, czy w publikowanych przez Ciebie treściach nie ma takich, które są niedopuszczalne na tym forum.
4. Dbaj o kulturę języka. Dotyczy to zarówno unikania wszelkich wulgaryzmów (niemile widziane), jak i dbania o ortografię, gramatykę i interpunkcję. Pamiętaj, że jeden źle postawiony przecinek, może zmienić całkowicie znaczenie zdania. Staraj się pisać językiem jak najbardziej komunikatywnym.
5. Cytując inne osoby, wytnij fragmenty nie dotyczące bezpośrednio problemu. Załączanie całej wypowiedzi na pewno znudzi czytających. Pamiętaj o objęciu cytatu znacznikami QUOTE.
6. Fragmenty kodu obejmuj znacznikiem CODE.
7. Jeżeli publikujesz jakieś materiały, staraj się zawsze podawać ich źródło, a jeśli to konieczne, uzyskać zgodę autora na publikację. Absolutnie niedopuszczalne jest publikowanie cudzych materiałów jako swoich. Przestrzeganie praw autorskich traktuj jak jeden z priorytetów.
8. Nie nadużywaj emotikonek przy pisaniu wiadomości. Nie pozwala to czytającemu skupić się na czytaniu tekstu wiadomości.
9. Unikaj przesadnego formatowania tekstu. Kieruj się zasadą, że formatowanie służy polepszaniu przejrzystości tekstu, a nie jego zaciemnianiu.
10. PISANIE DUŻYMI LITERAMI traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz.
11. Używając skrótów takich jak MF lub HLW, staraj się nie stosować tych bardziej wyszukanych, lecz co najwyżej tych powszechnie znanych. Wbrew pozorom, nie świadczy to o profesjonalizmie, lecz o jego braku.
12. Kontroluj przed wysłaniem napisany przez siebie tekst. Korzystaj z opcji PODGLĄD. Jeśli jednak coś Ci umknie, zawsze możesz jeszcze zmienić treść w opublikowanej już wiadomości.
13. Mozliwość dodawania załączników jest przeznaczona dla plików, których umieszczenie w sieci jest problemem. Grafikę powinniśmy wysyłać na przeznaczone do tego darmowe serwisy (pamietaj aby zapoznać się z ich regulaminem i zasadami utrzymania plików). Oto niektóre z nich:
[link widoczny dla zalogowanych] - nie wymaga rejestracji
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adbastard25
UżytkownikDołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:06, 21 Kwi 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adbastard25
UżytkownikDołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:07, 21 Kwi 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adbastard25
UżytkownikDołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:09, 21 Kwi 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adbastard25
UżytkownikDołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 0:10, 21 Kwi 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Mario Forever Forum Strona Główna -> Dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin